Výstroj a výzbroj

Dýchací přístroj Dräger PA 90 Basic

Profesionální dýchací přístroj Dräger, je osazen moderním pneumatickým systémem, který zaručuje vysoký stupeň bezpečnosti při použití a jednoduchou obsluhu. Výhodou dýchacích přístrojů Dräger je jejich stavebnicovost, což umožňuje nejen rozšíření o řadu doplňků, které jsou k dýchacímu přístroji nabízeny, ale také průběžnou modernizaci přístroje, hmotnost přístroje je rovnoměrně rozložena, těžiště je umístěno v těsné blízkosti těla tak, aby nedocházelo ke zbytečnému zvyšování zátěže a tím i únavy a volnosti pohybu při práci

Dýchací přístroj Dräger PSS 3000

PSS® 3000 firmy Dräger je zástupcem nové generace vysoce výkonných dýchacích přístrojů pro hasiče. Spojuje pohodlí a výjimečný výkon pneumatického systému, takže je vhodný zejména pro aplikace, v nichž jsou nejdůležitější jednoduchost a snadné použití. Je lehký, ale robustní, a navíc se snadno nasazuje. Tento moderní dýchací přístroj kromě toho zajišťuje nepřekonatelnou ochranu dýchání.

Maska FPS 7730 M2-P EPDM s náhlavním křížem

Celoobličejová maska Dräger FPS 7000 stanovuje nové standardy bezpečnosti a pohodlí uživatele při použití hasiči a záchrannými službami, díky svému nově vyvinutému adaptéru zajišťuje maska větší bezpečnost a geometrii zorníků v kombinaci se zlepšeným usazením masky může maska nabídnout větší zorné pole než u předchozích modelů a zajišťuje větší zorný úhel vidění přes nezkreslující polykarbonátové zorníky. A díky dobře promyšlené cirkulaci vzduchu se zorníky nemlží a jsou navíc k dispozici s různými typy povrchových úprav.

Zásahová přilba MSA Gallet F1S

Zásahová "full" přilba pro hasiče, Barva: Žlutozelená luminiscenční + pozlacený obličejový štít. Velikost: 50 – 58 cm. Hmotnost: cca 1400 g. Standardní upínání s podbradníkem + zátylník, kandahárový úchyt ochranné masky. Certifikace podle EN 443.

Zásahová přilba MSA Gallet F1SA

Zásahová 3/4 verze přilby pro hasiče. Barva: Žlutozelená luminiscenční + pozlacený obličejový štít. Velikost: 50 – 58 cm. Standardní upínání s podbradníkem + zátylník, kandahárový úchyt ochranné masky. Certifikace podle EN 443.

Halogenová svítilna UKE 4AA Mini Q4 FIRE

Halogenová svítilna určena pro použití na přilbu. Doba svítivosti: 4-5 hodin. Dosvit: cca 100 m. Xenonová žárovka, výkon 2,1 W, 4 x alkalické články typ AA-Cell.

Xenonová svítilna STEALTHLITE®

Xenovová svítilna s extrémní svítivosti (10.000 kandel), laserová xenonová výbojka s nepřekonatelný bílým seřídítelným světelným paprskem (3,18 W), doba svítivosti 5-6 hod., energetický zdroj 4x alkalické baterie AA-cell. Barva žlutá nebo černá. Hmotnost: 195 g včetně bat. rozměr: 165 x 47 x 47 mm. Ex II 3 GD EEx nL IIC T4 135°C. Cena včetně baterií.

Hadice PH B75 Fire Gold reflexní žlutá s koncovkami, 20m

Izolovaná požární hadice je určena především pro profesionální a dobrovolné hasičské sbory jak pro sportovní účely, tak pro zásah. Použitelná pro teploty od -30 stupňů do +70 stupňů C. Je značena třemi barevnými proužky v pořadí modrý-červený-modrý. Vnější barva polyesterové příze je reflexní žlutá, vnitřní vložka z hladké pryže EPDM je černé barvy. Hadice je díky své barvě velmi dobře viditelná za zhoršených světelných podmínek. Konstrukce hadice je navržena tak, aby při dopravě vody docházelo k minimální tlakové ztrátě. Pracovní tlak 1,6 MPa, Zkušební tlak 4,9 MPa, Hmotnost g/m 350. Vyráběné délky do 50m. Cena za 20 m délky vč. koncovek. Hmotnost 8,60kg vč koncovek.

Zásahový oblek Tiger Plus

Ochranný oblek pro hasiče podle EN 469:2005. Mimořádné materiálové složení použitých vrstev:
•NOMEX® Diamond Ultra, 210 g/m2 - SOFIGUARD®
•GORE-TEX® Fireblocker N, 140 g/m2
•NOMEX® Comfort Grid, 200 g/m2 - SOFIDRY®

Rukavice JUBA® BG 311

Kožené zásahové hasičské rukavice podle EN 659:2003. Rukavice poskytují vysokou tepelnou ochranu, ochranu proti řezu, propíchnutí a dobré úchopové vlastnosti.

Zásahová obuv HAIX Fire Flash

Vysoce kvalitní zásahové boty s GORE-TEX® membránou. Splňují maximální požadavky bezpečnosti práce a komfortu nošení, 2,4 - 2,6 mm hydrofobní hovězí kůže, boty jsou odolné vůči vodě, chemikáliím, antistatické, HAIX® - Climate - System, rychlouzávěr umožňující individuální přizpůsobení boty tvaru nohy. Gumová podrážka odolná vůči olejům, benzínu a kyselinám, plněna PU - tlumící hmotou (HAIX® - MSL - System), fixace zdrhovadla - HAIX® - Easy Zip tkaničky NOMEX®.
ČSN EN 345