Mobilní technika

Cisternová automobilová stříkačka CAS 32 T 815 6x6

První výjezdový vůz slouží k přepravě požárního družstva 1 + 3 s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastních nebo jiných zdrojů hasebních látek. Používá se pro hašení požárů, kde je zapotřebí velké množství vody (nádrž pojme 8000 l vody). Pro svou dobrou terénní průjezdnost se používá i k hašení lesních požárů. Mezi příslušenství vozidla patří – plovoucí čerpadlo a elektrocentrála Honda, přetlaková ventilace Papin 350, lezecká výbava, dýchací přístroje Drager, motorová pila Husqvarna, HP atd.

Rozměry: 8510(délka) x 2500(šířka) x 3350 mm.
Nádrž na vodu: 8200 l.
Nádrž na pěnidlo: 2 x 400 l.
Čerpadlo: odstředivé - 3200 l/min.

Cisternová automobilová stříkačka CAS 15 Mercedes Benz Atego

Dne 28. 8. 2015 převzala od HZS MSK (bezúplatný převod) jednotka PO města vozidlo CAS 15 do užívání. Po necelém měsíci intenzivní práce členů jednotky na jeho úpravách byl cisternový automobil zařazen do výjezdu.
Vozidlo je určeno k přepravě požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou a při použití nízkého nebo vysokého tlaku vody, k zásahům na dopravních nehodách (vyprošťování osob), k požárům malého rozsahu, k technickým zásahům typu čerpání vody, čerpání a likvidace nebezpečných látek, odstraňování překážek na komunikacích (stromy), apod.

Dopravní automobil DA 15 L2T
Mercedes Benz Sprinter 516
CDI Kawa 4x4

Dne 21. 1. 2016 převzali (výpůjčka) hasiči města Bruntálu do užívání nový plně vybavený dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter 516 CDI Kawa 4x4 5t. Vozidlo bylo 100% financováno z fondů EU (ROP) – cena 3 843 020,50 Kč. Dopravní automobil slouží zejména pro přepravu osob a požárního vybavení (čerpadla, hadice, savice, dýchací technika, ventilace, motorová pila, elektrocentrála atd.) pro provádění zásahové činnosti a výcviku jednotky. Výpůjčka je sjednána na dobu od nabytí účinnosti smlouvy o výpůjčce (22. 12. 2015), do nabytí účinnosti darovací smlouvy k předmětu výpůjčky, která bude mezi městem Bruntál a Moravskoslezským krajem uzavřena bezodkladně po ukončení pěti leté doby udržitelnosti projektu.

Velitelský automobil
VA Škoda Fabia

Velitelský automobil je využíván pro mimo zásahové aktivity jednotky - nákup materiálu, jednání, prevence, propagace atd., ale také při zásazích jednotky – dovoz materiálu k zásahu, svoz hasičů, monitoring atd.

Přívěsný vozík
Handy 7

Přívěsný vozík Handy byl pořízen v prosinci 2016. Slouží k převozu materiálu k zajištění různých typů události jednotky – zejména technických a ostatních událostí, požárů a živelních pohrom a dále pak je využíván k zajišťování kulturních a jiných akcí pořádaných městem.

Motorový člun Zodiac Mark 3 F

Člun je předurčen pro práci na vodě k zajištění přepravy a evakuace osob, zvířat a majetku při provádění záchranných a likvidačních prací, zejména při povodních.

foto: Roman Bernát